Родинна справа. Управляюча взуттєвим брендом Kachorovska Atelier Аліна Очеретяна (Качоровська)

Поделись с подружками :
Ксюша Букшина продовжує розповідати історії про українських бізнес-леді. Знайомтесь, управляюча взуттєвим брендом Kachorovska Atelier Аліна Очеретяна (Качоровська).

Якщо в Європі книжкова лавка або часова майстерня, де дід передає онуку всі секрети професії – звичайне явище, для України це скоріше виключення. Нестабільні економічні умови, хитка політична ситуація, нескінчені кризи змушують людей займатися тим, що приносить кошти «прямо зараз». Про збереження традицій і наступництво, зазвичай, не йдеться. Але в усіх правилах бувають виключення. Тим цікавіше дізнаватись історії людей, що спромоглися не тільки зберегти сімейну справу, а й зробити її успішною, прибутковою. Знайомтесь, управляюча взуттєвим брендом Kachorovska Atelier Аліна Очеретяна (Качоровська).

Аліно, Ваша історія схожа на сюжет фільму. Бабуся волею долі почала займатися взуттям, передала знання доньці, а донька – онуці. Розкажіть, з чого все почалося?

Особисто для мене все почалося в 16 років, коли я почала приймати перші індивідуальні замовлення. До цього в нашій родині вже більше 50 років так чи інакше були пов’язані з виготовленням взуття, і я виросла серед чоботарів) Бабуся і дідусь, мама та її брат шили взуття ще в Радянському союзі, передавали досвід з покоління в покоління, і так черга дійшла до мене.

Як Ви вирішили займатися сімейним бізенесом? Яке бажання було сильнішим – займатися взуттям, або продовжити справу, розпочату ще бабусею?

Обидва бажання були рівнозначними) В якийсь момент саме усвідомлення, що переді мною лежить 50 років сімейного досвіду, купа знань і вмінь, які можуть з'явитися тільки протягом багатьох років праці, стало для мене вирішальним: я хотіла продовжити і не втратити цей безцінний досвід. Звичайно, паралельно я бачила, в якому напрямку можна рухатися, і це було не менш захопливо.

Як виглядає Kachorovska Atelier сьогодні?

Ми - одне з найбільших взуттєвих ательє України, працюємо в 2 напрямках – ательє та випускаємо власну лінійку, яка продається на нашому сайті kachorovska.com. Наразі ми визначили свою нішу як індивідуальний масмаркет – як для ательє ми виконуємо багато замовлень, а в лінійку намагаємося запускати лімітовані капсули або ж не більше 20-30 пар однієї моделі.

Ви займаєте достатньо специфічний сегмент. Виготовляєте взуття на замовлення, є бажання зробити продукт більш масовим?

Ми вже випускаємо лінійку готового взуття, тому в цьому напрямку теж рухаємося.Хто ваші клієнти? Як би ви охарактеризували людину, що обирає Kachorovska Atelier?

Найважче питання) До нас приходять дуже різні люди, в основному – жінки 25-35 років. Але ми охоплюємо дівчат від 16 років до жінок 60 років, те ж саме можна сказати і про чоловіків.

Яка середня вартість пари взуття?

1500-2000 грн.

Скільки часу займає виготовлення однієї пари взуття? Чи всі клієнти готові чекати?

Все залежиіть від моделі: від 1 до 3 місяців. Звичайно, не всі готові чекати. А декому навіть більше подобається процес очікування, хтось знаходиіть в цьому певну насолоду)

Чи були випадки, коли ви відмовлялися прийняти замовлення, бо клієнт волів зовсім не «вашу» модель?

Так, бувають випадки, коли ми технологічно не можемо виконати замовлення або ж з досвіду бачимо, що замовлення вийде не зовсім таким, яким його уявляє замовник. В такому випадку відмовляємось від замовлення.

Ваше взуття можна назвати нішевим продуктом, які методи просування ви використовуєте?

Ми використовуємо тільки соцмережі, реклами ніколи не давали.

Наскільки збережені традиції взуттєвого виробництва? І що нового привнесено завдяки розвитку технологій?

Насправді, дуже багато з традиційної ручної роботи збережено і дотепер. Якщо говорити про нові технології в розрізі ручної роботи, вони дозволяють робити взуття ще комфортнішим. Якщо говорити про нові технології в розрізі масового серійного виробництва, вони дозволяють робити дуже багато взуття за дуже короткий проміжок часу.

Чим би Ви займалися, якби не Kachorovska Atelier? Ким би стали?

Я про таке не думаю) Але про себе зрозуміла, що мені цікаво створювати, щоб результат роботи можна було потримати в руках або побачити, подобається налагоджувати процес, випрацьовувати систему, від цього я отримую найбільший запал робити щось далі.


Поделись с подружками :