Другий Скрипка

Поделись с подружками :
Схоже, що в родині Олега Скрипки невдовзі з’явиться ще одна зірка. Знайомтеся і готуйтеся аплодувати: Устим Скрипка. Ми зустрілися з ним на пісенному марафоні «Диво UA», присвяченому Дню матері, і скористалися нагодою, щоб не лише послухати, як Устим чудово співає, але й поспілкуватися з молодим виконавцем і його татом.

Устиме, скільки тобі років і як давно ти співаєш?
Устим: Десять. Вокалом займаюся десь з семи років, а співаю… навіть не знаю.

Це тому, що твій тато – музикант?
У: Я почав співати сам, а потім тато вже вирішив, що мені потрібно вчитися співу з викладачем і виступати на концертах. У вас, напевно, в родині всі співають?
Олег: Ми співаємо на днях народження «Многая літа», діти співають колядки на Різдво. Але було видно, що Устим голосистий, у нього є потреба, прагнення співати, йому подобається. Тобто це не я вирішив, і навіть не сам Устим, то доля.

А коли почалися публічні виступи?
О: Кілька років тому на фестивалі «Країна Мрій». Устим і старший Роман були ще маленькі, але співали зі мною кілька разів. Потім одного разу ми зробили виступ з рок-бендом, їздили на дитячий фестиваль на Буковину. Устим співав, Роман грав на синтезаторі і теж трохи співав, це було круто: справжній дитячий рок-фестиваль, у нас були такі собі гастролі, ми поїхали втрьох, і вийшло дуже добре, хочеться це повторити.

Устиме, ти сам вирішив взяти участь у пісенному марафоні «Диво UA», чи тато запропонував?
У: У мене є друг, його мама займається цим проектом, і вона запросила мене не через тата. Тато взагалі ні до чого, його не запрошували.
О: Це вже конкуренція! (Сміється.) Ми не так давно виступали в Опереті, у виставі «Зачаровані весною», де у Устима три номери, і він отримав більше квітів, ніж я. Він дуже піклувався, щоб ми ці квіти забрали додому.

Устиме, тобі подобається виступати для публіки? Не хвилюєшся на сцені?

У: Так, подобається. Раніше хвилювався, а зараз це вже припинилося якось.
О: З’являється досвід. (Посміхається.)

Олеже, ви відомі серед журналістів тим, що не афішуєте особисте життя, не показуєте дітей, але Устим став виключенням. Вважаєте, що він буде робити кар’єру співака?
У: Так, кар’єру!
О: Я спостерігаю, як відомі люди показують свій дім, родину тощо, і все це є елементом власного промо. Я завжди вважав, що не маю права використовувати свою родину для егоїстичної користі. Це просто некоректно стосовно близьких людей. Але якщо Устим виявив бажання співати і виступати, то це йому самому потрібно, і, безумовно, я його підтримую. Він уже вчиться не лише співати, а й давати інтерв’ю, для дітей це непросто. Я вдячний Устиму, що він відповідальний, це дуже добре.

Ви не плануєте участь Устима в шоу на зразок «Голос. Діти»?
О: Такі шоу потребують багато часу. Тобто йому потрібно буде зробити перерву у навчанні, це певна жертва. Ми порадилися з дружиною, вона сказала, що не варто. До того ж він може отримати стрес. Я спостерігав, як діти поводяться на шоу. Є стійкі, а є такі, для яких це справжня травма. І я вирішив, що поки нехай у Устима будуть періодичні сольні виступи, це прекрасна нагода показати себе. От як сьогодні – з живим оркестром. Перший раз Устим виступав з оркестром у філармонії, коли приїздив Робертіно Лоретті, співав на сцені разом з ним його пісні.

Устиме, ти це пам’ятаєш? Сподобалося?
У: Так, з Робертіно було весело.

Ти співаєш також французькою, а розмовляєш нею? Тато тебе вчить?
У: Трохи розмовляю. Готуюся з учителем, але тато теж допомагає. А ще я виступав з П’єром Рішаром.

Як це було?
О: Це була вечірка, на якій П’єр Рішар представляв свої вина, і  Устим заспівав французькою мовою, а я лише грав на гітарі. Нам за виступ подарували вино. Коли діти рано починають виступати і заробляти, кажуть, що у них немає дитинства.

Ви не боїтеся таких випробувань для Устима?
О: Ні, це буває, коли дітей відряджають на гастролі, вони постійно це роблять, і у них немає розваг.
У: А у мене є розваги!
О: Ну звісно. Я й сам не люблю перенапружуватися, чесно кажучи. Але, з іншого боку, я помітив, що дітей потрібно завантажувати. Їм краще жити у щільному графіку, коли кожен день школа, додаткові заняття і таке інше. Під час канікул вони починають нудитися. Навіть ось на весняних канікулах вже питали, коли до школи.
У: Ми не нудилися, це ти вигадав, тато! Ми раділи.
О: Ви трощили дім. Зламали двері в підвалі.
У: Лише в перший день!

Устиме, ти співаєш щодня?
У: Вдома щодня, а уроки вокалу – раз на тиждень.

Знаєш пісні тата, співаєш їх?
У: Ну звичайно, співаю. Тільки вже більше хочеться співати власні.

А ти пробував писати власні пісні? Вдається?
У: Пробував писати тексти. Ну… можливо, щось вдається.

Відчуваєш відповідальність, що тато у тебе відомий музикант?
У: Та ні. Чому це має бути?
О: Він ще малий, щоб зрозуміти. Однаково моя тінь буде над ним, і все залежить від того, чи не виникне в Устима внутрішніх сумнівів стосовно свого шляху. Для мене це серйозна тема для роздумів. Кажуть, на дітях природа відпочиває, але є й випадки династій, прекрасні приклади: і Бахи, і Дюма, коли діти продовжують справу батьків, навіть три покоління. Безумовно, хотілося б, щоб це був саме такий випадок. Я думаю, потрібно правильно побудувати стосунки між дитиною і батьком, і все буде добре.

Устиме, у тебе є творчі плани – виконувати пісні, випускати альбоми, робити кліпи?
О: Я думаю, все це буде ще не скоро. Звичайно, можна написати Устиму пісні…
У: Або ми разом! О: От якщо разом, то інша справа. Якщо ми з Устимом разом напишемо пісні, буде справді по-чесному, а якщо напишу я, то це не та історія, мені здається. Якщо я зніму йому кліп і таке інше, це те ж саме, що показувати родину для власного промо.

Устиме, ти зрозумів? Для кар’єри тобі потрібно писати пісні, виступати, отримувати гонорари і на свої кошти знімати кліпи.
У: І головне – не конкурувати з татом.
О: В жодному разі.
Поделись с подружками :