БЕЗПЕКА для мам та малюків

Поделись с подружками :
Природне бажання батьків дати своїм дітям найкраще цілком поділяє пологовий будинок «Лелека», де піклуються про безпечне материнство на багатьох рівнях. На яких саме, нам розповів генеральний директор «Лелеки» Валерій Дмитрович Зукін.Валерію Дмитровичу, які рівні безпеки пропонує пологовий будинок «Лелека» жінкам?
Захист безпеки наших пацієнтів – це ціла низка заходів щодо передбачення та уникнення певних ризиків: безпека медичного, епідеміологічного, фізичного та психологічного рівнів. Наша мета – бути акредитованим медичним закладом за найпрестижнішою систе- мою акредитації лікарень у світі за рівнем безпеки для пацієнтів Joint Commission International (JCI), і ми сподіваємося стати таким уже до кінця року. Система JCI передбачує 322 стандарти безпеки. До речі, ми – перший госпітальний медичний заклад України, який отримає цю акредитацію.

З чого складається медичний рівень безпеки?
У пологовому будинку «Лелека» особлива увага надається діагностиці можливих вад розвитку плоду, що також є безпекою, тобто частиною превентивних заходів з визначення генетичних вроджених хвороб, наприклад синдрому Дауна. Тому ми ввели в пакети спостереження вагітності найсучасніший скринінговий метод – неінвазивний пренатальний тест. Він запропонований з дуже високою знижкою – до 50%. Ще існує небезпека антенатальної загибелі плоду, приблизно 1 на 250-300 вагітностей, тому ми запровадили ряд заходів з її запобігання: виділяємо групу ризику по прееклампсії, за наявності підвищеного тиску та білку в сечі в першому триместрі та ризику затримки внутрішньоутробного розвитку плоду. А в третьому триместрі єдиний метод запобігти загибелі ди-
тини – це передчасне розродження. Ця система чітко вибудувана для надання вчасної допомоги. Друга складова медичного рівня – безпека безпосередньо під час пологів, головна мета якої – передбачити і запобігти низці небезпечних подій, таких як асфіксія плоду, її показник – 0,5-1%. У нас використовується система постійного фетального моніторування, яка у підозрілих випадках дозволяє нам визначити, чи це справді ризик виникнення асфіксії плоду. Щоб не робити забагато кесарських розтинів і нічого не пропустити, ми використовуємо додаткові методи, а саме: фетальну пульсоксиметрію, або тканинну пульсоксиметрію передлежачої частини плоду, і метод визначення рівня лактату в крові плоду. Все це допомагає запобігти виникненню непередбачених ризиків, пов’язаних із дитиною. Для цього окрім досвіду лікаря, його інтуїції, яку теж не варто ігнорувати, ми використовуємо об’єктивні інструменти для оцінки процесу перебігу пологів.

Що містить в собі епідеміологічна безпека?
Цілу низку заходів, які дозволяють уникнути інфекційних захворювань або інфекційних ускладнень у межах пологового будинку: від миття рук, чистого повітря, обробки інструментарію і контролю за процесом стерилізації в нашому автоклаві, обробки білизни у власній пральні до фільтрації відвідувачів пацієнтів, які можуть страждати інфекційними захворюваннями і передати їх пацієнтам.

Ви згадали також про безпеку фізичну, як вона дотримується?
Насамперед – це охорона. Вона повинна бути непомітною і максимально ефективною. Ми дуже боїмося можли- вості викрадення дитини з пологового будинку, тому встановили автоматизовану систему, яка унеможливлює такий ризик.

Психологічною безпекою опікується психолог?
Так, консультація психолога доступна на постійній основі за необхідністю. Деякі жінки після пологів мають підвищений ризик так званої післяпологової депресії, і у нас є певні заходи для їх виявлення. Зрідка, коли мибачимо, що стан пацієнтки може бути проблемою для неї або для її дитини, проводяться навіть консультації психіатрів. Ми хотіли б, щоб пацієнти ставилися до цього з розумінням, тому що 90% таких ситуацій можна владнати на ранніх стадіях, вчасно надавши допомогу, і трагедії можна буде уникнути,  для нас головне – безпека жінки і дитини. Важливо, що стан психологічного комфорту нашим пацієнткам створює також високий рівень сервісу по-
логового будинку. Це не тільки гарні стіни і кава у ліжко, а, перш за все, людяне ставлення персоналу. Недаремно в кодексі працівників «Лелеки» написано: «Стався до пацієнта так, як хотів би, щоб до тебе ставились у важкі хвилини твого життя».Хоча пологи – це щасливі хвилини, але все ж випробовування, і безпека на всіх рів- нях в такі моменти просто необхідна.
Поделись с подружками :