«Зіркова хвороба» ніг

Поделись с подружками :

ЕФЕКТИВНІСТЬ КОМБІНАЦІЇ ЧЕРЕЗШКІРНОЇ ЛАЗЕРНОЇ КОАГУЛЯЦІЇ І СКЛЕРОТЕРАПІЇ ДЛЯ РЕТИКУЛЯРНИХ ВЕН І ТЕЛЕАНГІОЕКТАЗІЙ – CLACS.

У більшості випадків поява такої патології, як судинні ураження шкіри, не несе шкоди здоров’ю людини, але представляє естетичну проблему як для жінок, так і для чоловіків.

Судинна сітка ніг – досить поширена проблема, яка до сьогодні не має надійного рішення. Косметичний дефект у вигляді небажаних, «негарних» судин відзначається як у пацієнтів з хронічними захворюваннями вен, так і без них.

Але чи є необхідністю вважати наявність судинної сітки на ногах захворюванням? У світовій практиці досі немає єдиної думки з цього питання. Більшість лікарів при лікуванні варикозної хвороби, пріоритетно використовуючи «традиційні» оперативні методи, ігнорують проблему «судинної сітки» ніг. Переважно пропонується склеротерапія в різних її модифікаціях (мікросклеротерапія, пінна склеротерапія).


СЕРГІЙ ЩУКІН

Кандидат медичних наук, судинний хірург вищої категорії, лікар ультразвукової діагностики, флеболог. Головний лікар Медичного центру флебології і естетичної медицини Phlebos (Київ). Член Асоціації судинних хірургів, флебологів і ангіологів України, Балтійського суспільства флебологів, Європейського венозного форуму EVF, Міжнародного союзу флебологів UIP. Флеболог року’2019.

Склеротерапія – найчастіше вживаний метод усунення ретикулярних вен і телеангіоектазій. Склеротерапію виконують, як правило, лікарі хірургічного профілю: флебологи, судинні хірурги, загальні та пластичні хірурги. Недоліками склеротерапії є високий рівень гіперпігментації, загроза новостворення судинної «павутинки» в місцях ін’єкцій, можливість ускладнень, таких, як тромбо- флебіт, дермальний некроз.

У переважній більшості випадків судинна сітка за відсутності проблем в глибоких, поверхневих і перфорантних венах не викликає суб’єктивних скарг. Все ж слід зазначити, що наявність судинної сітки ніг, з міжнародних консенсусів, належить до 0-1 стадії хронічних захворювань вен (ХЗВ).

Водночас за наявності косметичного дефекту у вигляді судинних сіточок і «павучків» саме захворювання може протікати безсимп- томно. За наявності венозної симптоматики можуть спостерігатися біль, набряки, свербіж шкіри, відчуття важкості.

Набряки також зазвичай не пов’язані з поверхневими судинами. При додаткових обстеженнях пацієнтів за участю суміжних фахівців знаходяться причини набрякового синдрому. Це можуть бути гормональні розлади, порушення водно-електролітного обміну, захворювання нирок і серцево-судинної системи.


З 2017 року для усунення судинної сітки ніг ми застосовуємо методику, яка є комбінацією черезшкірної лазерної коагуляції і склеротерапії для ретикулярних вен і телеангіоектазій – КЛАКС (кріолазер, кріосклеротерапія). Для черезшкірної лазерної коагу- ляції використовуємо неодимовий лазер Fotona XP Dynamis, який є оптимальним для виконання даної процедури. Особливістю лазерного випромінювання з довжиною хвилі 1064 нм є те, що енергія імпульсу проникає в дерму, не пошкоджуючи епідерміс, впливає на внутрішньошкірні судини різного діаметру. Використання повітряного охолодження (Zimmer Cryo 6) дає змогу зменшити больовий ефект, ймовірність опіків і викликати додатковий спазм судин, який дозволяє вико- ристовувати низьку концентрацію

і малий обсяг склерозанта під час одразу ж виконаної склеротерапії. Веновізор дає можливість виконувати ін’єкції точно в просвіт вени. Комбінація черезшкірної лазерної коагуляції і склеротерапії знижує ймовірність розвитку ускладнень кожного з цих методів окремо, значно посиливши ефективність процедури.

Після кожної процедури на одну добу призначаємо компресійний трикотаж другого класу. Впродовж двох тижнів після процедури не рекомендуємо заняття спортом з навантаженнями на ноги. На другому місяці призначаємо флеботоніки.МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР ФЛЕБОЛОГІЇ
ТА ЕСТЕТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ «ФЛЕБОС»Україна, Київ,
бульвар Лесі Українки, 7Б
063 500 11 55
096 500 11 00
093 500 11 00 www.phlebos.com.ua
Поделись с подружками :