Never Stop. ЯК БІГ МОЖЕ ВПЛИНУТИ НА ЖИТТЯ

Поделись с подружками :

Почати бігати з понеділка, з першого числа чи з Нового року... Зізнайтесь, скільки разів ви давали собі таку обіцянку? А скільки разів знаходили в собі сили її виконати? Недарма ж кажуть, що найскладніша частина тренування – це подолати шлях від дивана до виходу з квартири.


ІГОР ОЛЕКСІЄНКО

Директор «Київського ультрамарафону».

«Ким ти будеш сьогодні – слабаком чи вольовою людиною?» У миті вагань між пробіжкою і ще кілько-ма хвилинами в полоні подушки та ковдри ці слова канадського мара-фонця Пітера Майєра підштовхують мене зробити правильний вибір.

Моє бігове життя розпочалося сім років тому з 15-хвилинної пробіжки на шкільному стадіоні поблизу дому. Чи треба уточнювати, що це були дуже довгі й неприємні хвилини? Звісно ж, я стартував дуже швидко, і так само швидко мої сили і запал скінчилися. Моє екіпірування було далеке від ідеалу, техніка бігу шкутильгала, я не розумів, скільки та в якому темпі мені потрібно бігати, але перший крок на шляху змін був зроблений.

Як і у кожній новій справі, на мене чекало багато відкриттів: у лексиконі з’явилися «пейс», «фартлек» та «пронація», а у житті – спортивний годинник для відстеження прогресу, пробіжки на низькому пульсі та кілька пар бігових кросівок. Але справжнім проривом у моїх взаєминах з бігом стали тренування у біговому клубі, де я знайшов друзів і однодумців, а згодом і улюблену роботу.

На той момент я вже декілька разів брав участь у змаганнях і навіть подолав свій перший марафон. Потрібна була нова мета, новий ви-клик. І таким викликом для мене став ультрамарафон.

Ультрамарафонською називається будь-яка дистанція, більша за марафон – 42 195 метрів. Тради-ційними є змагання на дистанціях 50 і 100 кілометрів, а також 50 і 100 миль. Пошук змагань, де можна б було спробувати свої сили в бігу на 100 кілометрів, показав брак таких стартів в Україні, тож було вирішено організувати ультразабіг самостійно. Саме так у 2017 році з’явився «Київський ультрамарафон», девізом якого стала настанова Кена Клоубера: «Ви кращі, ніж ви думаєте. Ви можете більше, ніж вам здається. Налаштуйтеся не здаватися». А я став ультра-марафонцем і директором забігу, який за чотири роки свого існування без перебільшення змінив життя сотень людей. Їхні перемоги над собою, дистанцією, часом, стра-хом, болем, невпевненістю – моя мотивація не зупинятися.

ДЕКІЛЬКА ПОРАД, ЯКІ ЗРОБЛЯТЬ ВАШУ ПЕРШУ ПРОБІЖКУ ПРИЄМНІШОЮ

Зручне взуття. Звичайно, краще і безпечніше бігати у спеціальних бігових кросівках, підібраних з урахуванням ваших індивідуальних потреб, але для початку підійдуть будь-які зручні для вас кросівки. Розмір взуття для бігу повинен бути з невеликим запасом, пальці ніг мають почуватися вільно.

Одяг. Оберіть комфортний спортив- ний одяг, бажано синтетичний, оскільки бавовна під час тренування швидко стає вологою і важкою (влітку це просто неприємно, а взимку ще й холодно). Універсальне правило, з яким знайомі всі бігуни, – одягатися так, ніби температура на вулиці на 10°C вища, ніж є насправді. У холодну пору року не забувайте про шапку та рукавички. І важлива рекомендація для дівчат від моєї дружини: обов’язково одягайте спортивний бра з хорошою підтримкою

Коли бігати: вранці чи увечері? Спробуйте обидва варіанти і оберіть той, який вам сподобається. Взимку рано темніє, тому для вечірніх пробіжок обирайте добре освітлені маршрути і використовуйте світловідбивачі, які зроблять вас помітнішими на дорозі.

Перед пробіжкою зробіть невелику розминку, щоб приготуватися до навантажень. Пригадайте і відтворіть усе, чого навчили вас шкільні уроки фізкультури.

Не починайте бігти занадто швидко. Правильний темп той, за якого ви можете розмовляти реченнями. Якщо ви задихаєтесь, це означає, що темп і пульс зависокі, сповільніться або перейдіть на крок. Після відновлення дихання продовжуйте біг. Поступово бігові відрізки ставатимуть довшими, а ви витривалішими. Заминка та розтяжка після бігу допоможуть пришвидшити відновлення і зняти забитість м’язів. Якщо на вулиці дуже хо- лодно, розминку і розтяжку можна робити вдома або у під’їзді.

Під час зимового бігу дуже важливо бути «тут і зараз», щоб контролювати рухи і рівне дихання, стежити за поверх- нею і зчепленням з нею. Не варто пере- бирати плани на день, згадувати приємні й не дуже моменти минулого і взагалі думати про що-небудь.

І звісно ж, відпочинок і відновлення – важливі складові тренувального процесу, тож не нехтуйте ними. Трьох тренувань на тиждень буде цілком достатньо для початку.

Якщо ваш попередній біговий досвід був не дуже вдалим, дайте бігу ще один шанс і пам’ятайте: «Ви кращі, ніж ви думаєте. Ви можете більше, ніж вам здається!».
Поделись с подружками :