Про солідарність, гендер і роботу – трансформація через книгу Сендберг

Поделись с подружками :
Консалтинг, описание и оптимизация бизнес процессов. Основательница Всеукраинского портала обмена вещами и услугами Плюшкин.

Знайомство к нижкою у мене відбулось  в досить цікавий етап мого життя — в останні тижні моєї вагітності. Я ще завершувала заплановані справи і це здавалось наче марафон, який ось-ось добіжу. Але справ ще залишалось багато, може, саме тому Марко народився на тиждень пізніше.Взагалі, читала книжку в оригінальний спосіб – Марко перших декілька місяців мав натхнення спати або на ручках, або у ванні під журчання води. Тому саме в час з 02:00 до 05:00 щоночі  я могла ні в чому собі не відмовляти, а читати, читати читати. Саме тоді я взяла книжку «Включайся». Назва була якраз про мій тодішній час. Кілька безсонних ночей з Марком і книжка прочитана.

3.jpg

Жінки сумніваються перед новими можливостями. Думаю, мало хто може мені дорікнути невпевненістю в собі. Але кожного разу, коли мені пропонують крутий проект, чи можливість, я співставляю свій досвід і навички з потрібними.  Якщо є невідповідність хоча б у 10%, я починаю сумніватись. Чи варто братись і чи не підведу я когось? В книжці цікаво написано: чоловіки, що хоча б на 40% підходять зовсім не "паряться такими речами" і йдуть в бій. 

А от жінкам більше притаманно сумніватись. Ми починаємо гальмувати перед новими можливостями і зрештою часто їх ігноруімо. Бо постійно думаємо, як співставити цікаві можливості,чоловіка чи ще хлопця і далеке майбутнє – появу дитини. Я з дитинства грала в шахи і звикла думати на кілька ходів наперед. Але в мене разом з тим є звичка вирішувати задачі по факту. А не займатись прогнозуванням подій, які можуть і не настати в найближчій перспективі. Тут важливо, що в сучасному світі сім’я в складі чоловіка та жінки — це партнерство. А це значить, що можливості дружини — це можливості для всієї родини. І вона не повинна нічим жертвувати, компроміс є завжди. Та і поняття “жертвувати” треба відмітати від себе, зазвичай це не жертва, а прийняття рішення.

книга.jpg

Ну от уявіть чоловіка, що перед одруженням відмовляється від крутої посади, бо не знає, чи справиться з молодою дружиною і новою  роботою.Тому я згідна з автором, що пропозиція нових бізнес можливостей, посад, просування по кар’єрі — це круті штуки. І якщо ви ще не вагітні, а тільки думаєте про це, то — вперед. Це чудова можливість зайнятись потрібним і цікавим. У вас як мінімум ще буде дев‘ять місяців, щоб підготувтаи собі заміну, а то і більший проміжок часу. Мій досвід показав, що багато роботи можна делегувати або робити дистанційно. Але для цього треба мати потрібну і головне — цікаву кваліфікацію, щоб роботодавець хотів продовжувати співпрацю. Був готовий разом з вами розглядати різні варіанти.

 Робіть не просто роботу, а створюйте цінність себе і того, що ви робите і проблем з роботою не буде ніколи. Єдина порада, не давайте обіцянок ні собі, ні роботодавцю, коли повернетесь на роботу. Народження дитини — це дуже індивідуально, і ніхто не знає, чого буде хотітись саме вам. Тому дозвольте собі взяти паузу і прийняти рішення разом з чоловіком, але аж ніяк не під тиском обовязків і т.д

А ще нам, жінкам, треба бути чеснішими – знаєте ці прикольні фоточки у фб та інстаграмі. Улюблена робота — це просто чудово, але всі ми втомлюємось, і у всіх буває “тухне батарейка”. І цього не варто соромитись. Це нормально. Краще взяти паузу, перепочити і повернутись з новими силами, чим виснажити себе і, що гірше, кинути все, над чим працюєш.

книга2.jpg

Скажу одразу: це одна із небагатьох книжок, які я прочитала двічі. Мабуть, в мене був такий період життя, де я шукала підтвердження, заспокоєння і ресурс рухатись далі.

Входити в декрет треба теж правильно. Коли починаєш думати про дитину, почни паралельно думати, чим ти б могла займатись дистанційно з дому. Промонітор, як там бабусі. Чи буде можливість викликати підмогу і подумайте, які курси чи знання хочете отримати. Потім в перший рік на це може бути складно виділити час.

Книжка дала розуміння, що у мене все в гармонії і що маю підтримку рідних і чоловіка. Він не вважає, що тепер я маю бути дома і забути про роботу. Готовий примчатись  і підмінити мене на три години, доки я провожу зустрічі. Мені так і не довелось пізнати тему під назвою " депресія після родів". А ще я подумала, що часто жінки конкурують між собою, а не підтримують одна одну. Бачать в коліжанках лише конкуренток, а можуть мати союзниць. В цьому плані маю маленький досвід, бо у нас, в основному, чоловічий колектив, але дівчат стає все більше.

облож.jpg

І саме головне — я почала більше піддавати сумнівам і задавати питання. Я таки впевнилась, що часто у нас дівчатам платять менше. Часто саме відсутність чи наявність дітей може стати ключовим при прийнятті рішення, кому віддати ту чи іншу посаду. Це неправильно. Я вважаю, що саме ми, жінки, можемо і повинні це змінювати. По-перше, підтримувати інших дівчат, а по-друге, своєю професійністю показувати високий рівень, і хай все більше жінок стають реалізованими. Єдине — реалізоваість — це не тільки робота. Комусь абсолютно комфортно дома і це норма. Нам треба відійти від оціночних суджень, кожна має прво на сввй шлях.

Я стала більш відкритою, і в мене з’явились в житті жінки, з якими я обговорюю свою роботу, плани, нові цікаві пректи і від яких віє теплом та підтримкою. Це не посиденьки за чаєм із “плачами в жилетку”. Це бесіда партнерок, рівних і таких, які вірять одна в одну і готові підтримувати. І це круто, і це надихає. Дякую, Шеріл Сендберг, що підштовхнула до такого спілкування.

А що далі, як то кажуть, якщо не внесеш зміни в своє життя, то нові знання будуть марними. Треба впроваджувати зміни в життя і починати саме з себе. Слоган, що став моїм провідником, набуває нових відтінків – Ми самі повинні стати змінами, які хочемо бачити в світі (Ганді) – я  готова ділитись своїм досвідом в різних сферах життя. Дружина, мамуся, бізнес аналітик, ІТ ішниця, засновниця стартапу і вчусь бути порадником чи то наставником. Я зрозуміла, що хтось для мене являється опорою і підтримкою, а для когось і я можу стати такою. Дякую жінкам, які поруч і всесвіту за книжку, що прийшла мені дуже вчасно. Почитайте книжку, точно знайдете щось для себе і у вас загостряться питання, що дійсно актуальні.

книга посл.jpg

Питання, що я собі задаю, як допомогти дівчатам правильно виходити з декрету, не обезцінюючи свої знання та досвід. З гордо піднятою головою і достойними умовами праці, що не виключають можливість піти на свято до дитини в садок.

Поделись с подружками :