МІЛЬЯРДЕРИ З НЕТРІВ

Поделись с подружками :

Вони заробили мільярди майже з нуля. Досить було бачити перспективні напрямки, ризикнути в розумних межах,
а головне – знайти те, що задовольняє потреби людей.


Джек Дорсі, ЗАСНОВНИК TWITTER

Ідея прийшла до нього ще в період навчання в Міссурійському університеті науки і технології. Працюючи програмістом у диспетчерській службі, він побачив необхідність миттєвого обміну повідомленнями. У 2000 році Дорсі створив платформу по відправці кур’єрів і таксі через інтернет, а у 2008 році запрацював його Twitter – винахід, який приніс Джекові мільярди.

Ян Кум, ЗАСНОВНИК WHATSAPP


А чи знали ви, що засновник одного з найпопулярніших у світі месенджерів народився під Києвом? У 1992 році його родина переїхала до Каліфорнії, де Ян почав вивчати комп’ютерні науки. Університет він так і не закінчив, але це не завадило йому успішно працювати у компанії Yahoo. А у 2009 році він створив WhatsApp. За п’ять років месенджер стає настільки популярним, що його купує Facebook. Ян отримує 19 мільярдів доларів і продовжує розвивати своє дітище. Розбіжності з керівництвом у 2018 році змушують його піти, але мільярди залишилися при ньому.


Чак Фіні, ЗАСНОВНИК МЕРЕЖІ МАГАЗИНІВ DUTY FREE 

Хоча перший магазин безмитної торгівлі створив Брендон О’Реган, саме Чак Фіні побудував на них імперію. Спочатку він продавав алкоголь американським матросам у європейських портах. Пізніше розширив асортимент до парфумів, сигарет, шкіряних сумок і т. д. А на початку 60-х скористався тим, що почали активно мандрувати японці. Він найняв у свої супермар- кети привабливих дівчат-азіаток, а вітрини заповнив сувенірами для туристів, тютюновими виробами та алкоголем. Створена бізнесменом компанія Duty Free за кілька років стала відома в 27 країнах світу. Гроші йдуть рікою, але практично все (!) Чак Фіні спрямовує на благодійність.


Тревіс Каланік, ЗАСНОВНИК UBER

У дитинстві він хотів стати шпигуном, проте дуже швидко відкрив у собі талант продавати. У 18 років Тревіс створив сервіс з підготовки до вступних екзаменів, потім – сервіс для обміну файлами, потім – ще один. У 2008 році, після того, як він з партнером понад годину шукав таксі у центрі Парижа, прийшла ідея створення мобільного сервісу таксі. «Чим більше людей захочуть цим скористатися, тим більше водіїв будуть готові надати такі послуги. Конкуренція виросте, вартість знизиться, а час подачі машини зменшиться», – міркував Каланік. І не помилився. Наразі Тревіс Каланік пішов з компанії, але залишився одним з найбільших її акціонерів. Амансіо Ортега, ЗАСНОВНИК ZARA 

Народився Амансіо у бідній родині і у 13 років вже працював посильним у магазині сорочок. Хлопець потроху починає переймати досвід пошиття і продажу одягу. Пізніше він відкриє фабрику з пошиття халатів і жіночої білизни, ледь не прогорить і вирішить продавати одяг у власній мережі магазинів. «Вузький ринок дорогого одягу можна розширити шляхом зниження собівартості», – вирішив він, купив дорогі тканини, власноруч розробив лекала і пошив одяг, істотно заощадивши. Так народилася Zara. Зараз корпорація об’єднує понад 6750 магазинів в 88 країнах, а Амансіо Ортега вважається найбагатшою людиною Європи.

Поделись с подружками :