Дорогами історичної спадщини

Поделись с подружками :

Історію України, її побут, культуру і звичаї потрібно не просто вивчати, їх потрібно любити! Найпростіше це зробити, відвідуючи унікальні музеї народної архітектури і побуту, яких чимало у нас в країні – лише скансенів аж 14! І один із них – найбільший
у Східні Європі. Знайомитися з такою історію особливо приємно, якщо прихопити з собою друзів, гарний настрій і дещо для пікніка. Ну що, поїхали?

ЗАПОРОЗЬКА СІЧ


Продовженням експозиції музею історії запорозького козацтва є унікальна пам’ятка архітектури – історико-культурний комплекс «Запорозька Січ». Місце розташування – острів Хортиця, Запорізька область. Тут зібрана максимальна кількість експонатів, що відтво- рюють усі сторони життя і побуту українського козацтва впродовж усього періоду його існування. Сила, мужність, щастя, біль, повага і звитяга – тут можна надихатись історични- ми фактами на довгі роки вперед.

ПИРОГОВО


Національний музей історії культури і побуту України знаходиться поблизу Києва і розташований на 150 гектарах. Тут зібрані артефак- ти й історичні пам’ятки з усієї України, які максимально достовірно розкривають історію побуту усіх її регіонів. Понад 300 споруд, що належать до різних історичних періодів, збирались під егіду музею, починаючи з 1969 року. Сьогодні він вважається найбільшим у Східній Європі скансеном і справжньою гордістю українців.

СТАРЕ СЕЛО


Першим історико-культурним за- повідником у Закарпатті став музей під відкритим небом «Старе село»,
що знаходиться у надзвичайно мальовничому місті поблизу села Колочава. Експозиція музею від- творює побут і культуру регіону, охо- плюючи період близько 300 років. На сьогодні в селі експонується майже два десятки будівель, які повністю розкривають історію життя Верховини.


МУЗЕЙ ГУЦУЛЬСЬКОЇ МАГІЇ


Незалежно від того, вірите ви у містику, чи ні, її вплив на формування гуцульської історії важко переоцінити. «Музей гуцульської магії» був відкритий у 2015 році у Ворохті Івано-Франківської області. Таємничий світ магічних артефактів проведе вас стежками історії славнозвісних мольфарів, познайомить зі справжніми чаклунськими предметами і заговорами, а також пояснить призначення зілля і трав. Справжня знахідка для поціновувачів містичних історій нашого народу!


ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ГАЙ


Музей народної архітектури і побуту «Шев- ченківський гай» розташований у Львові. Був започаткований близько 1930 року, коли до міста перенесли видатну пам’ятку української архі- тектури – Миколаївську церкву, побудовану ще у 1763 році. Сьогодні тут експонуються 124 унікальні об’єкти, об’єднані за етнографічним принципом. 54 будинки репрезентують по- бут багатьох регіонів України, а спадщина музею налічує близь- ко 20 000 експонатів. Чарівне місце приваблює не лише цікавим поглядом на історичну і культурну спадщину українців, а й мальовни- чим зеленим парком довкола.


Поделись с подружками :