ТАТО МОЖЕ!

Поделись с подружками :
Роль батька у житті хлопчиків важко переоцінити. Дівчаток, звісно, також. Але зараз йтиметься лише про стосунки тата і сина. Ми запитали відомих татусів про їхню участь у вихованні своїх синів, і їхні відверті відповіді нас щиро порадували… Втім, читайте самі.


Григорій Решетник

Ведучий романтичного реаліті «Холостяк» на СТБ
Сини: Ваня, 6 років і Діма, 2 роки

Григорію, про що ви найперше подумали, коли побачили і взяли на руки свого сина?
Коли народився син Ванюша, я був з дружиною на пологах і навіть думати від щастя не міг. А через кілька хвилин ти, можна сказати, приходиш до тями і розумієш, що твоє життя змінюється. Воно змінюється з народженням кожної дитини, не важливо, першої чи другої. І як би ти не готувався, але коли у тебе на руках з’являється твоя крихітка і кровинка, ти стаєш іншим, тобі є заради кого жити і працювати. 

Зазвичай безсонні ночі, памперси, пляшечки – це клопіт жінки. Ви допомагали дружині доглядати малих?
Я намагаюся бути свідомим татком і без зайвої скромності скажу: я татко, який вміє міняти памперси, доглядати за дітьми, готувати кашу. Звісно, Христина робить дуже багато, але я також усе можу, і ночами не спав, особливо з первістком. Немає жіночих і чоловічих обов’язків, треба все робити разом.

Існує думка, що для чоловіка важливо мати саме сина. Ви розділяєте її?
Гадаю, це стереотип. Може, я так кажу, бо в мене вже є два синочки. (Посміхається). Це все дуже індивідуально. Найголовніше, щоб дитинка була бажана.

Від мами син отримує навички спілкування, вміння орієнтуватися в соціумі і навіть гени інтелекту успадковує від неї. На вашу думку, яка роль чоловіка у вихованні хлопчика?
Мені здається, та сама, що й у мами. Хоча для синів важливий авторитет і приклад батька, його строгість. У нашій родині мама більше часу проводить з дітками, а тато багато працює. Але коли я приходжу додому, не можу бути суворим, бо дуже скучив за дітьми. У нас є правило – з дітьми треба бути принциповими: коли не дозволяє щось мама, не дозволяє і тато. 

Чи є у вас з синами спільні захоплення, саме хлопчачі?
У нас дуже багато захоплень. Ми збираємо конструктор, граємо у футбол, баскетбол, шахи, боремося, плаваємо. Я намагаюся навчити їх усьому, а коли розумію, що не дотягую, віддаю у руки тренерів. Ось я в дитинстві не вмів плавати, і коли мої сини почали займатися з тренером з плавання, я також пішов у басейн, аби бути для них навіть у цьому прикладом.

Своїми дитячими секретами сини діляться з вами чи з мамою?
У них немає секретів, які вони розповідають лише мамі чи тату. Всі секрети у нас спільні. Тільки таємниці, пов’язані з сюрпризами для мами чи тата. 

Яким ви бачите майбутнє ваших дітей? Чи хотіли б ви, щоб ваші сини пішли вашим шляхом, чи дасте повну свободу у виборі професії?
Гадаю, мені стане розуму дати їм повну свободу і підтримати їхній вибір. Зараз Ваня не хоче ходити на карате чи бокс, а хоче навчатися у художній школі, він чудово малює. Я погодився. Хочу показати їм різні професії, а вони вже самі оберуть філософію свого життя.

Ви – тато синів? Не мрієте про донечку?
Звісно, мрію, дуже хочу донечку, хоча Христинка хоче ще синочка, а потім вже донечку. (Посміхається). Я ніколи не уявляв себе батьком двох синів, але це так кайфово! Ти справжній супермен для них, але ще більшим суперменом, сподіваюся, я колись буду для своєї донечки або донечок. (Посміхається). 


Тарас Тополя

Фронтмен групи «Антитіла»
Сини: Роман, 6 років і Марк, 4 роки


Тарасе, що ви найперше відчули, коли побачили і взяли на руки сина?
Звісно, я був дуже щасливий. Але, якщо бути відвертим, то усвідомлення того, що я батько, а особливо глибока відповідальність за майбутнє маленького життя прийшла пізніше. Коли я вперше взяв на руки первістка, трохи боявся якимось чином не завдати йому шкоди. 

Зазвичай безсонні ночі, памперси, пляшечки – це клопіт жінки. Ви допомагали дружині доглядати дітей? Намагався розділити всі побутові клопоти і наразі продовжую це робити. Адже відповідальність за дитину лежить на обох. Буває, що життєвий графік не дає змоги паритетно розподіляти обов’язки і в родині хтось працює, хтось доглядає дитину. Коли Олена (співачка Alyosha) на гастролях, я дивлюся за дітьми, так само як і вона, коли немає мене. 

Побутує думка, що для чоловіка важливо мати саме сина. Ви поділяєте її?
Ні, не поділяю. Я взагалі не вважаю, що для чоловіка важливо обов’язково мати дитину. Є люди, які сповідують ідеологію childfree, і я їх не засуджую. Але коли вже є рішення народжувати, то важливо не хто це – хлопчик чи дівчинка, а те, як ти зможеш виховати особистість в цій майбутній людині.

Від мами син отримує навички спілкування, вміння орієнтуватися в соціумі і навіть гени інтелекту успадковує від неї. Яка роль чоловіка у вихованні хлопчика?
Діти копіюють дорослих, свідомо чи не свідомо. Роль чоловіка у вихованні сина, мабуть, у тому, щоб дати приклад поведінки, який є саме чоловічим патерном. Це стійкість, відповідальність, вміння тримати слово, бути розсудливим. Не скажу, що ці всі риси не притаманні жінкам, але певна модель поведінки переймається хлопчиками саме від батька.

Чи достатньо часу ви приділяєте вихованню, чи ваша думка – авторитет для хлопчиків? Я дуже сподіваюся, що я є авторитетом, але намагаюся навіть у поки що незначних життєвих ситуаціях давати їм змогу вирішувати самостійно. Чи приділяю я багато часу? Гадаю, я маю бути з ними частіше. Напевно, таке легке відчуття провини є у всіх батьків, які багато працюють і реалізовуються в соціумі.

Чи є у вас з синами спільні захоплення, саме хлопчачі? Є! Ось останнім часом діти почали «хімічити», змішують різні матеріали, які є в домі. Вчора, наприклад, ми «нахімічили» лізунів. А ще ми збираємо LEGO, будуємо халабуди, копаємо скарби, займаємося бойовим мистецтвом – KUDO.

Своїми дитячими секретами сини діляться з вами чи з мамою?
Діляться, але їхні секрети – то не зовсім секрети. Це, скоріше, такі дитячі ігри, в яких є типу секрет, який вони розповідають для того, щоб їх обов’язково розказали далі. Але ми домовилися, якщо раптом їх хтось ображає десь поза нашою увагою, вони обов’язково мають ділитися з нами, і ми завжди їх захистимо і станемо на їхній бік. І вони чують нас і розуміють це.

Яким ви бачите майбутнє ваших дітей?
Чи хотіли б ви, щоб ваші сини пішли вашим шляхом, чи дасте повну свободу у виборі професії? Я хочу, щоб вони були щасливими і пішли тим шляхом, у якому реалізували б себе найуспішніше. І щоб вони робили ту справу, яка приносила б їм найбільше задоволення.


Евгений Сморигин

Актер Дизель Шоу
Сыновья: Алеша, 11 лет Саша, 6 лет
Дочь Лиза, 9 лет


Женя, вы отец двух прекрасных сыновей и дочери. Помните, о чем подумали, когда впервые увидели и взяли на руки первенца?
Когда родился Лешка, врач дал мне на руки этот комочек жизни, и я пошел по коридору роддома к Лиде в палату. В какой-то момент маленький лучик попал прямо на лицо Лешки. Он впервые в жизни увидел солнечный свет и зажмурил глазки! Тогда я подумал: «Слава Богу, он видит!».

Обычно бессонные ночи, памперсы, бутылочки – это забота женщины. Вы помогали жене ухаживать за совсем маленькими детьми?
Помогал по мере сил и возможностей. Но хочу отдать должное своей теще, Надежде Ивановне. Когда детки были совсем маленькие, она жила с нами и очень помогала. Выполняла все на букву «П»: покачать, поагукать, постирать, приготовить, прокипятить, поменять, погулять, поутюжить. (Смеется.) За что я ей искренне благодарен! 

От мамы сын получает навыки общения, умение ориентироваться в социуме и даже гены интеллекта наследует от нее. По вашему мнению, какова роль мужчины в воспитании мальчика? Научить сына быть разумным человеком. Рассказать о справедливости, воспитать в нем дух ответственности за будущую семью и общество. Объяснить, что смысл жизни в том, чтобы становиться лучше и обязательно сделать что-то светлое для мира, а не только для самого себя.

Ваше мнение авторитетно для мальчиков?
Отец должен быть авторитетом для сыновей. Но авторитет – это не тот, кто демонстрирует физическую силу. Это лучший друг, пример для подражания и любимый учитель! Только своим примером мужчина может воспитать ребенка. Я советую всем читателям перестать бить детей. Это рудимент советского общества, который нужно искоренить. 

Есть ли у вас с детьми общие увлечения? Мы с Алексеем любим играть на сцене и сниматься в телепроектах. Это доставляет нам радость и объединяет. Я делюсь с ним своим актерским опытом, он это впитывает и всегда прислушивается к моим советам. Лиза и Саша тоже хотят быть актерами, но пока не любят проходить кастинги. Работаем над этим.

Своими секретами сыновья делятся с вами или с мамой?
По части отношений и любви, это к папе! Я, например, знаю, что Лешке нравится девочка, но не говорю об этом даже своей жене. Ведь это наш с сыном секрет.

Вы предоставите детям свободу в выборе профессии? Не будете против, если дети пойдут по вашим стопам? В этом вопросе полная свобода выбора человека. Не нужно заставлять детей воплощать нереализованные желания родителей. У ребенка свои мечты! Моя главная задача – воспитать в сыновьях правильные качества мужчины и научить обращаться с молотком. А кем они будут работать, им решать. Главное, чтобы любили свою профессию.

У вас трое деток. Хотите еще?
Я никогда не загадывал количество детей. Познакомился с девушкой, которая жила за стеной моей съемной квартиры, она родила мне троих деток. Живем дальше, и слава Богу! Планы я предпочитаю строить только творческие.


Евгений Гашенко

Актер Дизель Шоу
Сын Ваня, 4 года

Женя, вы помните, о чем подумали, когда впервые увидели сына?
У нас были партнерские роды, и я непосредственно видел, как Ваня появился на свет. Мне показалось, что у него очень длинные ручки и ножки. Похож на маленького крабика. (Смеется.)

Обычно бессонные ночи, памперсы, бутылочки – забота женщины. Вы помогали жене ухаживать за ребенком? Не буду отрицать, что большая часть обязанностей была на жене. Первые два года жизни Ванечки – полностью заслуга ее и моей тещи, которая помогала Оле с ребенком, когда я был в турах. Тогда папа был скорее для развлечения: появлялся по вечерам, играл с сыном, баловался. (Смеется.) Но я тоже умею кормить его, менять памперсы и качать малыша. Так что подменить жену могу.

От мамы сын получает навыки общения, умение ориентироваться в социуме и даже гены интеллекта. Как вы думаете, какова роль мужчины в воспитании мальчика? Как отец хочу научить сына правильно относиться к женщине, быть внимательным к себе и окружающим. Не хочу и не буду заставлять его быть воином, пусть мой сын будет собой. Я не поддерживаю насилие и хочу, чтобы Ваня умел договариваться с людьми, а не применять силу. 

Вы достаточно времени уделяете ребенку? Ваше мнение – авторитетное для сына?
Стараюсь по возможности проводить свободное время с сыном, разговаривать с ним. Не стремлюсь быть авторитетом, хочу быть хорошим примером для подражания. Когда я делаю что-то, что у Вани еще не получается, он смотрит на меня глазами, полными восхищения. В такие моменты у меня крылья за спиной вырастают!
Есть ли у вас с сыном общие увлечения? Ему, как и мне, нравятся гаджеты. Любит копаться в устройствах и в некоторых разбирается лучше, чем мама. А в приставку он уже играет, как маленький профи! 

Своими детскими секретами Ваня делится с вами или с мамой?
Мне удается его разговорить, но рассказывает ли он секреты, не знаю. Какие в таком возрасте вообще могут быть секреты? Он еще маленький и даже не старается хитрить. Вот подрастет, тогда посмотрим, с кем он будет делиться сокровенным.

Как вы проводите время с сыном? 
Обычно мы играем в машинки, строим дороги и собираем конструктор. Любим делать халабуды и даже деремся подушками. Я учу Ваню падать и группироваться. Читаю сказки на ночь в ролях.

Каким видите будущее Вани? Хотели бы, чтобы он пошел по вашим стопам, или дадите полную свободу в выборе профессии?
Если увижу в нем актерский талант и желание играть на сцене, обязательно помогу. Если нет – поддержу любой его выбор. Заставлять его заниматься чем-то, что интересно мне, я точно никогда не буду. Сын – не моя собственность. Это полноценный человек со своим характером и желаниями. 

Вы – отец сына. Мечтаете о дочери?
Да, мы с женой планируем второго ребенка. Конечно, хотелось бы дочь. А Ваня просит братика. Посмотрим, чей запрос будет услышан.

Поделись с подружками :