Світ очима чоловіків. СЕКРЕТИ ПРИРОДИ

Поделись с подружками :

Психологія жінок та чоловіків насправді дуже різна: світогляд, погляди на сімейні стосунки, побут, фінансові питання, висловлення думок, прояв почуттів та ін. 

Ми нібито два різні полюси, дві різні планети, дві протилежності, які потрібні один одному, однак не завжди знаємо та вміємо наближуватись та співіснувати в гармонії.

Два світи

Уявіть собі, що ми з різних світів. У кожному раніше була своя мова, свої засоби обміну інформацією, свої способи контактування. І раптом ці два світи об’єдналися, і всі мешканці почали співіснувати поруч, разом. Так, це звучить, як казка, але ж ми досі намагаємось зрозуміти один одного і жити разом в злагоді та любові. Як же це краще зробити? Це питання актуальне у всі часи. Розглянемо його.


СВІТЛАНА АРЕФНІЯ

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ВНЗ МАУП, акредитований психотерапевт в гештальт підході, фізіогноміст, сертифікований сімейний і клінічний психотерапевт, гіпнотерапевт, член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці (УАОППП).

Побудова вдалих стосунків базується на декількох речах:

• потребах кожного з пари;
• досвіді стосунків, у яких народився і ріс кожен;
• сприйнятті партнера через провідні репрезентативні системи, тобто засобів отримання інформації із зовнішнього світу;

• цінностях партнерів.

І якщо зважати на це, то збудувати щасливі взаємини буде не складно. 

ПОТРЕБИ ЧОЛОВІКІВ

Пам’ятайте про головні потреби чоловіків у стосунках.

• Здобувати, завойовувати і володіти. Чоловік – природній мисливець, і ці якості закладені в його генах. Для кожного чоловіка важливо бути господарем ситуації, сім’ї, своєї жінки. В хорошому сенсі. Чоловік, який відчуває владу, осо- бливо після того, як він певний час намагався завоювати будь-що або будь-кого: жінку, роботу, посаду та ін., 

– зможе брати на себе відповідальність, буде спроможний вирішувати складні питання, забезпечувати, берегти, цінувати і стати надійним тилом. Чоловіку подобається, коли жінка його підтримує, говорить, що вона у нього єдина, і дозволяє йому бути сильним, відповідальним главою сім’ї, такою собі кам’яною стіною.

• Захищати. Ще з давніх часів для чоловіка було важливо реалізовувати свій потенціал і потребу в захисті своєї ро- дини, близьких, будинку та народу. Оберігаючи інших, він відчуває свою потрібність, силу, чоловічу енергію та свою реалізацію. Йому важливо, щоб жінка зверталася до нього по допомогу, і це, безперечно, активує в ньому радість, відчуття, що йому довіряють і вірять у нього, що він потрібен і в ньому справді бачать чоловіка. Для такої жінки він зробить все можливе.

• Щоб слухали та підтримували. Кожному чоловіку потрібен позитивний зворотній зв’язок, підтримка та «вільні вуха». Жінка, яка захоплюється розумом і діями свого чоловіка, підтримує його рішення, з зацікавленістю слухає, завжди буде обрана. Часом чоловіки, як маленькі діти, яким хочеться, щоб їх безумовно любили і приймали, хвалили і захоплювались ними та їхніми вчинками.

• Кохали. Любов неможливо підробити, вона відчувається емоційно, на запах, на дотик, на слух. Чоловік, як звір, відчуває, коли його кохають, і тоді готовий майже на все. Багато речей зчитується невербально: по очах, по рухах, по дотиках, по мурахах на тілі та поведінці. Щиро кохаючи свого чоловіка, жінка обов’язково отримає його прихильність.

• Довіряли і поважали. Для будь-якого чоловіка дуже важливо, коли йому довіряють і поважають його вибір. Багато жінок ревнують своїх половинок, цим самим демонструючи їм недовіру, що дуже ранить їх. Це дратує, ображає і віддаляє. Жінка, яка не сумнівається в діях чоловіка, буде ціннішою для нього, ніж та, яка, не поважаючи ні його, ні себе, може дозволити собі кричати або ображати свого коханого.

• Хобі, гумор, розваги. Чоловікам завжди потрібна розрядка. Вони не такі емоційні, як жінки, більше стримують свої емоції та почуття, тому потребують обміну негативних переживань на позитивні. Маючи такі хобі, як рибалка, мис- ливство, спорт, зустрічі з друзями, з якими можна посміятися і розважитися, чоловіки залишаються гармонійними у стосунках, особливо якщо це поділяють з ними їхні половинки. Жінки, підтримуючи такий вибір «розрядки» своїх чо- ловіків, вважаються для них найціннішими.

Проте якщо у чоловіка був негативний досвід, його потреби можуть змінюватись в залежності від цього. І на це треба зважати. Якщо так сталося, що чоловік не поспішає зізнаватись вам у коханні або запрошувати до себе, не варто думати, що він не хоче. Можливо, він просто боїтся повторити помилки чи травматичний досвід, набутий у попередній родині. В такому разі для наближення один до одного потрібен час. У взаєминах, які зароджуються, повільне зближення важливе: пізнавайте себе і його, свої потреби і цінності, досвід та інтереси, хобі та уподобання. Чим краще ви будете розуміти один одного, тим міцнішими будуть стосунки.


Таємниці гармонійних взаємин

Відкрию вам маленькі таємниці, які можуть допомогти у стосунках. У будь-якої людини є три основні засоби контактування, з допомогою яких вона спілкується з зовнішнім світом і сприймає його: візуальний, аудіальний і кінестетичний.

Та як з’ясувати, у який спосіб чоловік сприймає жінку? Поставте йому одне питання: «Що для тебе найголовніше у жінці при першому контакті?» Відповідь дасть вам підказку. Якщо чоловік звернув увагу на те, який вигляд має жінка, які у неї очі, волосся, груди тощо, – це візуал. Якщо чоловікові важливо, як вона розмовляє і про що, або її голос, сміх – це аудіал. Якщо він найперше звернув увагу на її запах, шкіру, волосся – він кінестетик.

Зрозумівши провідний засіб контактування, можна сміливо будувати своє спілкування і стосунки, спираючись на пріоритетність вибору партнера та враховуючи його інтереси. Жінка, яка погладжує кінестетика, шепоче на вухо аудіалу і розкішно виглядає для візуала, завжди буде «в яблучко».

Світ в очах чоловіка здається структурованим, логічним, зрозумілим, в ньому треба діяти, робити, заробляти, ставити і досягати мети і мати за все це винагороду. В чоловічому світі немає місця для натяків, істерик, докорів і зневаги. Достатньо любити своїх чоловіків і сприймати їх такими, які вони є. Тому що вони – найкращі.

Поделись с подружками :