Довідник Rx index – обґрунтований вибір лікарського засобу для вашої дитини

Поделись с подружками :

При виборі лікарського засобу для дітей батькам варто пам’ятати, що у більшості препаратів існують обмеження до застосування, виходячи з віку або маси тіла хворого. Особливості дитячого організму впливають на специфіку всмоктування препаратів, розподіл лікарських речовин в організмі, швидкість метаболізму та виведення препарату. Також, багато лікарських засобів більш токсичні для дітей, ніж для дорослих, і можуть спричинити цілий ряд побічних явищ. У зв’язку з цим не всі лікарські засоби можна застосовувати дітям. 

Для забезпечення якісної фармакотерапії як у дітей, так і у дорослих надзвичайно важливими є безпечність та ефективність лікарського засобу. Проте фармацевтичний ринок України насичений препаратами, які за своїм хімічним складом схожі на оригінальні, але їх терапевтична взаємозамінність не доведена.  З метою визначення відповідності ліків один одному у спеціальній медичній літературі використовують термін еквівалентність, який застосовується до оригінальних препаратів та так званих генериків (неоригінальних замінників). Еквівалентність можна поділити на два основні види:
        

  • фармацевтична еквівалентність базується на кількісних даних щодо дозування діючої речовини та відповідності її хімічного складу;
  • терапевтична еквівалентність вказується на основі доказів щодо ефективності та безпеки;

Дані про фармацевтичну еквівалентність надають виробники лікарських засобів відповідно вимогам державної реєстрації, але такого обсягу даних недостатньо, тому спеціалісти все більше уваги приділяють визначенню терапевтичної еквівалентності. На сьогодні єдиним узагальненим в джерелом інформації про доведену терапевтичну ефективність є медичний довідник лікарських засобів Rx index. 

Довідник препаратів розроблений колективом професорів та академіків України та створений для забезпечення обґрунтованого вибору медичним та фармацевтичним працівникам. Звертаємо увагу, що довідник не є інструментом для проведення самолікування!

Розробники довідника представили його у різних форматах для максимально зручного використання потенційними користувачами:

  • довідник лікарських засобів у друкованій формі;
  • он-лайн версія – ресурс RX.UA;
  • мобільний застосунок Rx index.

Використовуючи зручний різновид довідника, ви отримуєте миттєвий доступ до найактуальнішої інформації про всі зареєстровані в Україні лікарські засоби. Його електронні версії оновлюються майже щоденно, а пошукові системи адаптовані так, щоб швидко знаходити інформацію по міжнародній непатентованій назві або за діючою речовиною.

Довідник еквівалентності лікарських засобів Rx index – ваш прогресивний помічник, завдяки якому з’явилась додаткова можливість забезпечення якісного лікування не тільки дорослого населення, а і дітей різного віку, які потребують особливої уваги та вашого піклування.

Поделись с подружками :