Улюблений Київ Марини Порошенко

Поделись с подружками :
До рубрики «Відверті бесіди» ми запрошуємо відомих людей, діячів культури і мистецтва, професіоналів, людей, закоханих у свою справу. Цього разу гостею головного редактора журналу «Натали» Ірини Трухачової стала Марина Порошенко, участь якої у благодійних проектах викликає повагу і захоплення. Окрім цього, пані Марина – корінна киянка, вона провела нас знаковими куточками рідного міста.Пані Марино! Ви корінна киянка. У вас напевне були улюблені місця дитинства. Де ви зазвичай бували, чим ці місця вам запам’яталися?

Все своє свідоме життя я прожила на Печерську. В шкільні роки ми з друзями любили заходити до Печерської Лаври, досліджували там всі закуточки і навіть вилазили на дзвіницю. На свята бігали до метро «Арсенальна», бо туди приїздила військова машина, з якої запускали святковий салют. Зараз все це згадується з посмішкою. Але дитячі спогади – завжди особливі. Проте, мені здається, що місто
стає дорогим лише у зв’язку з певними людьми чи подіями. Київ для нашої родини особливий, бо тут ми познайомилися з моїм чоловіком, в цьому місті виросли наші діти, а тепер зростають онуки, тут поховані наші батьки... Це справді наш дім.

Ваше найромантичніше місце у Києві? Чим воно вам дороге?

Найромантичніше? Напевне, Володимирська гірка. Ми часто гуляли там у юності з моїм майбутнім чоловіком. Саме там було наше останнє побачення перед тим, як він пішов до армії. Це був дуже хвилюючий момент, бо ми були юні, закохані, і розлука на два роки тоді для нас здавалася справжньою вічністю. Але ми витримали. Наше кохання стало лише сильнішим. І ми разом вже 36 років! 

Як відомо, смаки міняються. Які куточки для вас і сьогодні знакові, особливі? Чи відчуваєте ви їхню енергетику? Які емоції вони породжують?

Мабуть, це не питання зміни смаку. З роками багато місць набувають особливого значення у твоєму
житті. І, на жаль, не завжди через приємні події. Разом з багатьма киянами під час Революції Гідності
я була на Майдані Незалежності та Інститутській. І тепер кожного разу, коли проходиш Інститутською чи вздовж «Стіни пам’яті» Михайлівського Золотоверхого собору, відчуваєш особливу енергетику і, природно, замислюєшся і над ціною людського життя, і над ціною незалежності цілої країни.

Ви можете себе уявити мешканкою села чи містечка, а не мегаполісу? Чи могли б ви сповна реалізуватися, якби народилися не в місті?

Це не важливо, де ти народився. Ми знаємо багато абсолютно самодостатніх і успішних людей, які народилися як у великих містах, так і в селах. Так склалося, що моє становлення пройшло саме в Києві: тут я здобула освіту, фах, родину. І, зрозуміло, що я вже не мислю себе без цього міста.

Після одруження ви цілковито присвятили себе сім’ї, дітям. Чи вважаєте ви, що саме в цьому місія жінки – бути надійною опорою для свого чоловіка?

Так, родина в моєму житті посідає значне місце. Але за своє життя я ще встигла здобути дві вищих освіти, отримати ступінь кандидата медичних наук, реалізувати декілька успішних комерційних проектів. Я вже не кажу про благодійну діяльність, яка пройшла червоною лінією крізь все моє життя.

Але, я переконана, що головною ознакою кожного цивілізованого суспільства є повага до вибору людини. А вибір у кожного свій – присвятити себе родині та вихованню дітей, професії, громадській діяльності чи політиці. Крім того, абсолютно природно, що впродовж життя цей вибір може корегувати-ся чи змінюватися.

А щодо опори... Не впевнена, що це винятково жіноча роль. Скоріше, міцна родина створюється там, де кожен з членів сім’ї є підтримкою та опорою іншим.


Ви є ініціатором проєкту про інклюзивну освіту. Що спонукало вас до створення і реалізації цього проєкту?
Хочу нагадати, що за фахом я лікар і добре розумію проблеми людей, які з народження повинні боротися не тільки за своє здоров’я, але й за багато соціальних і побутових речей, про які інші люди навіть не замислюються. Ще за радянських часів дітей з особливими освітніми потребами не помі-чала ні держава, ні суспільство. Вони були залишені наодинці зі своїми проблемами.

Тому я завжди відчувала відповідальність за долі таких дітей і їхні родини. А коли стала першою леді, поставила собі за мету, щоб допомога таким дітям була державним пріоритетом.

Та головна ідея інклюзії – це однакові можливості для всіх без винятку не лише в освіті, а й на всіх рівнях соціального життя. Тому тепер одним із моїх пріоритетів буде створення дружного міста, в якому хочеться жити, в яке завжди хочеться повертатися і яким всі ми будемо пишатися. І це мій улюблений Київ!

Зараз у тренді здоровий спосіб життя. Чи вдається вам дотримуватися його?

Не можу сказати, що я наслідую модні тренди, але, принаймні, намагаюся дотримуватися здорового способу життя і займатися спортом. Відчуваю, що це дає мені сили й енергію для реалізації моїх планів.

Чи є у вас час на хобі? Яке заняття приносить вам задоволення?

Так. Найбільше моє хобі – це ландшафтний дизайн. Заняття не з легких у фізичному плані, але воно дуже допомагає переключитися психологічно: розвіяти якісь важкі думки чи переживання. Ну і, звісно, результати цієї роботи дають справжнє естетичне задоволення.

Якби можна було повернутися в минуле, що б вам хотілося змінити?

Нічого. Я з великою відповідальністю ставлюся до кожного свого рішення і кроку, тому, якби з’явилася можливість повернутися в минуле, я вчинила б так само, як і тоді.Маріїнський палац

З Маріїнським парком мене пов’язує багато спогадів. Свого часу мій батько реконструював комплекс будівель Міністерства охорони здоров’я України.

А під моїм патронатом як першої леді у 2018 році була закінчена реставрація Маріїнського палацу.

Сукня ANASTASIA IVANOVA, прикраси Ювелірний Дім Zarina, взуття PointG shoes.Володимирська гірка

Для мене найромантичніше місце у Києві – Володимирська гірка. Саме тут ми часто гуляли в юності з моїм майбутнім чоловіком. Тут було наше останнє побачення перед тим, як він пішов до армії.

Сукня і пальто ANNA YAKOVENKO, прикраси Ювелірний Дім Zarina, взуття PointG shoes.


Будинок культури ім. С. Корольова

Зараз це депресивне і занедбане місце. Але вже у 2025 році тут запрацює концертна зала міжнародного рівня. Вона стане справжньою мистецькою перлиною столиці й майданчиком для провідних музикантів світу.

Блузка, плащ і спідниця 7/11 SevenEleven, прикраси Ювелірний Дім Zarina, взуття PointG shoes.


Театр на Подолі

Театр на Подолі – особлива гордість нашої родини. Це єдиний сучасний театр, збудований у Києві за часів незалежності. Створений на благодійні кошти корпорації «Рошен».

Сукня і жилетка ANNA YAKOVENKO, прикраси Ювелірний Дім Zarina, взуття PointG shoes.


Керівник проєкту Ірина Трухачова Організатор зйомки Тетяна Кузьменко Фотограф Ярослава Громова
Стилісти Кирило Савченко, Лілія Терещенко Макіяж, зачіска Анастасія Гарбаренко, Відеопродакш: Антон Печніков

Поделись с подружками :