ЖИТИ НА ПОВНУ!

Поделись с подружками :

Життя кожного з нас може бути насиченим, яскравим, цікавим і наповненим різними подіями. Але не всі обирають саме такий життєвий сценарій. Давайте розглянемо, які для цього є причини і як їх подолати, щоб дихати на повні груди.

«Щоб жити повним життям, треба бути в постійному русі, і тільки тоді один день не буде схожий на інший».

Пауло Коельйо, Заїр

СВІТЛАНА АРЕФНІЯ

Кандидат психологічних наук, гештальт- терапевт, сімейний психотерапевт, фізіогноміст, гіпнотерапевт, груповий тренер, керівник Тренінгового Центру «ФІЛІН» (feelin.kiev.ua), автор книг «Шлях до щастя, або Збери щастя по шматочках», «Підняти вітрила, або В пошуках життєвих цінностей».


ПРИЧИНА 1

Є сім’ї, яким притаманний спокійний, одноманітний побут, де все розплановано, все розкладено по полицях і всі члени такої родини мусять жити, як за сценарієм.

Немає ніякої спонтанності і не можна порушувати складені устої, тому що це приводить до паніки, тривоги та страху всю сім’ю. Виховуючись таким чином, дитина буде переймати дану модель поведінки і в дорослому житті, їй буде страшно щось змінювати, ризикувати і діяти спонтанно. Вона

не може повноцінно насолоджуватися життям, брати від нього все, що воно дає, помічати цікаві речі та події. Здебільшого в такої людини мало інтересів, майже немає хобі і вона не любить несподіванок. Але серед них є ті, хто готовий ризикнути і спробувати щось нове, отримуючи при цьому задоволення. Саме ризик і спонтанність допомагають нам зустрітися зі своїми страхами й відчути задоволення від життя.

ПРИЧИНА 2

ЩО СКАЖУТЬ ЛЮДИ

Багато людей мислять стереотипами й переконаннями. На- приклад, «рибалка та мисливство – це не жіноча справа», або «чоловіки не вміють готувати» тощо. Але в сучасному світі все змінюється і треба переглядати старі поняття і послуговуватися новими. Думка інших не має вас турбувати, тому що все, що ви самі обираєте: з ким жити, як жити, який вигляд мати, що їсти або читати, це ваша особиста справа, смак і переконання. Настали часи особистості, яка має свою думку, свої інтереси, розставляє по-своєму пріоритети й обирає чи створює свій життєвий сценарій. Людина, яка орієнтується на свої внутрішні почуття, інтуїцію, розум, відчуває себе набагато щасливішою та цілісною.

Мій тато й дідусь – рибалки, а свекор – мисливець. Я зростала серед тих, хто займався так би мовити «чоловічими» справами, але інтерес у мене з’явився до рибалки ще в 5 років. І енергія та любов до неї зберігається й досі. Це неймовірно, коли ти закидаєш вудочку в інший, незвичайний, чужий для нас підводний світ – і тобі вдається дістати з нього його мешканців, рибу! Відчуття перемоги, здивування, радості, виділення адреналіну робить мене щасливою. І я ніколи не звертаю увагу на твердження, що це не жіноча справа і як я можу брати в руки хробаків. Я дозволяю собі бути різною і йти туди, де мені цікаво. Тому що якщо я буду прислухатися до кожного, то взагалі втрачу себе.


ПРИЧИНА 3

Я не знаю, чого хочу і що мені подобається

Коли батьки дуже сильно та пильно слідкують за своїми дітьми, опікають їх, вирішують за них, говорять, що краще знають, ніж вони, не дозволяють набувати свій досвід, критикують всі починання дитини, не підтримують її вибір, така дитина виростає досить несамостійною щодо власних переконань, і це може стосуватись будь-чого. Вона не прислуховується до своїх імпульсів стосовно бажань, вони в неї не сформовані і їй важко визначатися у своїх інтересах. Вона завжди обирає те, що подобається її друзям, знайомим, перетворюючись в таку собі «муху-повторюху» і, отримуючи те ж саме, що й у інших, на жаль, не відчуває задоволення.

Тут важливо навчитися орієнтуватися на свій внутрішній світ, формувати свої смаки, шукати свої інтереси й пробувати знаходити себе.


ПРИЧИНА 4

НЕМАЄ ОДНОДУМЦІВ

Дуже важливим є підтримка однодумців і відповідне оточення. Буває так, що у вас повно креативних ідей, а вас ніхто не підтримує і ви починаєте згасати. Або у вас оточення, яке вас постійно зупиняє, говорячи, що ви поводитесь, як дитина, або вигадали якусь дурницю. Тоді вам необхідно змінювати оточення і шукати тих, хто буде з вами на одній хвилі, хто підтримає ваш запал, зрозуміє і піде поруч.

Ми з чоловіком живемо вже понад 20 років і маємо спільні ін- тереси. Він завжди розділяв мої бажання: стрибати з парашутом, пірнати на глибину або лазити у глибокі печери. Важливо, щоб поруч був той, хто завжди простягне руку і скаже: «Ми команда! Ходімо спробуємо разом!»


ПРИЧИНА 5

Лінощі

Лінощі – це проблема XXI століття. Адже тільки рух надає сил як фізичних, так і психологічних. Зміна життєвих картинок, знайомство з різними людьми та культурами, подорожі в цікаві міста і країни, нес-подівані пригоди, куштування різноманітної їжі та напоїв у різних куточках світу, здивування від чарівності тваринного та рослинного світу і багато іншого, що робить наше життя насиченим, наповненим, цікавим і щасливим. Коли ми кажемо собі: «Завтра це зроблю. Завтра цим поцікавлюся. Завтра з ними познайомлюся», ми втрачаємо свій дорогоцінний час, можливості, обмежуємо себе в отриманні вражень і життєвої енергії.

Як боротися з лінню? Треба змусити себе зробити перший крок назустріч новому, піти назустріч страху та налаштувати себе на задоволення.

У своєму житті я багато чого спробувала: дайвінг, Bango jumping, спелеологія, рафтінг, байдар-ки, мисливство та рибалка, підводне полювання (стала майстром спорту з підводної стрільби), літала на повітряній кулі і плавала з акулами, ло-вила піраній в Амазонці і їла крокодила. Все своє життя я ціную кожен день і намагаюся зробити його цікавим і корисним, можу діяти спонтанно, легка на підйом та обожнюю пригоди. Те, що я намагаюся брати від життя все, робить мене щас-ливою, і саме тому я багато пишу про щастя.

Для будь-якої людини важливо підтримувати такі сфери: емоційну, пізнавальну, мотиваційну та поведінкову. Шукайте емоції, виявляйте інтерес до нового, знаходьте мотивацію і дійте!

Життя – це рух, а рух – це життя, і насправді немає вороття ні минулого, ні подій. Давайте насолоджуватися життям і цінити той відрізок часу, який нам відміряно. А оскільки ми не знаємо, скільки ж нам відміряно, почнімо цінувати кожен день!


P.S. Дорогі читачі! Ця стаття проілюстрована фотографіями, на яких зображений автор, так що, зауважте, вона не голослівна. Її насичене неймовірними подіями життя захоплює. Чому б і нам не взяти з неї приклад і не почати дихати на повну?!Поделись с подружками :