СПЕЦПРОЕКТ: БАЖАННЯ ВІДДАВАТИ

Поделись с подружками :

КОХАННЯ – ЦЕ ГОЛОВНА СКЛАДОВА НАШОГО БУТТЯ, ЦЕ ВЕЛИКЕ ПОЧУТТЯ, ЯКЕ ПЕРЕВЕРТАЄ ГОРИ, РЯТУЄ І ДАРУЄ ЖИТТЯ, ЗМІНЮЄ ЛЮДЕЙ І Є СЕНСОМ НАШОГО ІСНУВАННЯ.


Звідки беруться ці почуття
і чому вони такі різні? Для одних кохання – це співи під вікном, для інших – рицарські поєдинки на життя, для третіх – це жертовність, а для четвертих – сімейний затишок і дитячий сміх. Кохаючи, ми чекаємо від партнера дій, уявляємо, які вони мусять бути, і ображаємось, якщо наші очікування не збуваються. Ми по-різному дивимось на стосунки, по-різному ділимося почуттями
і весь час чекаємо, коли знову швидко заб’ється серце, настануть безсонні ночі і з’явиться новий сенс завтрашнього дня.

Як формується уявлення і ставлення до поняття «кохання»? Звичайно, у кожного по-різному, але є стабільні фундаментальні речі, які на це впливають. Формування ставлення до кохання!

Розглянемо три складові формування ставлення до кохання у жінок та чоловіків.

Важливо розуміти і пам’ятати про те, що чоловік і жінка – дві різні біологічні істоти, з різним набором ДНК- хромосом, різними гормональними системами та будовою тіла. Ця різниця впливає на всі аспекти світосприйняття і поведінку. І якщо ми враховуємо біологічну різницю, тоді кохання – це тяга двох протилежностей, «хімія», гормональний сплеск, сексуальний потяг і реакції тіл.

Вплив мікросоціуму. Жінки і чоловіки виховувалися і виховуються по-різному, що також впливає на їхні майбутні прояви у стосунках. Чоловіків зазвичай учили: «плакати не можна», «ти повинен бути сильним і мужнім», «потрібно захищати жінок», що накладало свій відбиток на їхню психіку: бути відповідальними, терплячими та міцними. Закохавшись, такі чоловіки добивались своїх коханих і не відступали. Дівчатам говорили: «будь чемною, хазяйновитою», «поважай свого чоловіка», «будь поступливою», що в коханні відображалось як покірність, спокій і любов. Така закладка в підсвідоме в подальшому проявлялась у стосунках і керувала ними. Також кожна модель сім’ї, набутий в ній досвід, впливали на світогляд. Стосунки між батьками, між різностатевими друзями або братами та сестрами, між дорослими, які оточували дітей, були і є прикладом для наслідування. Якщо в сім’ї є любов, мир і злагода, де один одного поважали, підтримували і довіряли, то й діти відтворюватимуть у майбутньому схожу модель. Зміна поколінь – зміна цінностей, поглядів і переконань. У сучасному світі стало більше самостійності у жінок і безвідповідальності у чоловіків, що теж відображається на коханні, де жінки починають завойовувати чоловіків, а чоловіки можуть перекладати відповідальність на жінок. Навіть закоханні намагаються перетягувати ковдру на себе.


Вплив макросоціуму та культури через казки, розповіді, міфи, соціального середовища від жінок і чоловіків змушують жити за сце- нарієм, в якому жінки – це «шия», «хранителька вогнища», «жінка, яка продовжує рід», а чоловік – це «голова», «завойовник», «добувач», «охоронець». І в цьому випадку кохання – це задоволення потреб один одного: безпека, прийняття та визнання. Одному важливо, щоб його сприймали таким, який він є, підтримували, а іншій – щоб захища- ли, оберігали, турбувалися.

Все це можна проаналізувати, якщо підходити до поняття «ко-хання» свідомо і з психологічної та психофізіологічної точки зору. А що робити, коли кохання постукало вам у двері неочікувано і раптово? Тоді пояснення відступають на за-дній план, а попереду залишаються тільки емоції і почуття.


Кохання – це коли «метелики в животі»

У справжньому коханні є багато задоволення, зацікавленості один одним і бажання віддавати. Віддавати себе, ділитися своєю любов’ю, цікавитися життям, поглядами і почуттями, мати спільні інтереси та цінності, із задоволенням проводити час разом, нюхати і бажати один одного, дарувати позитивні емоції, робити сюрпризи та подарунки. Якщо ви не готові до цього, то кохання – це ілюзія.


Однак пам’ятаючи про те, що жінка і чоловік дивляться і відчува-ють кохання по-різному, не забу-вайте враховувати, що жінка:

- любить фантазувати і не озвучувати свої думки;

- любить розумом;

- любитьодночасносильнихі романтичних, брутальних і ніжних, і таке поєднання в одному чоловікові неможливе;

- живеемоціями;
- бажає постійних пригод.

Чоловік інший, він:
- любить прямолінійність і ясність, щоб йому озвучували свої бажання;

- любить і реагує тілом;

- може бути таким,яким вже є завдяки формуванню як чоловіка;

- живе раціо;

- хоче стабільності йнадійного домашнього тилу.

Якщо кожен з них навчиться ставитися з повагою, довірою, розумінням до різниці між собою, якщо обоє будуть дивитися в
один бік, відпустять свої почуття, дозволять відбуватися тілесним
та емоційним реакціям, тоді іскра кохання запалає в їхніх серцях. Ця іскра змусить піднятися глибинним почуттям, це буде, ніби виверження вулкана, коли все горить, неможливо дихати один без одного і хочеться, щоб зупинився час, а твоя кохана людина у цьому часі завмерла разом з тобою. Таке кохання не має перешкод, кордонів і сумнівів. І чим більше ми довіряємо своїм по-чуттям, тим більше розчиняємось у таких стосунках.


СВІТЛАНА АРЕФНІЯ

Кандидатка психологічних наук, доцент кафедри психології, сімейний психотерапевт в гештальт-підході, гіпнотерапевт, фізіогноміст, телеексперт, письменниця, керівник Тренінгового центру «ФИЛИН» (feelin.kiev.ua)
Поделись с подружками :