Стрибок у осінь

Поделись с подружками :

ПІСЛЯ СПЕКОТНОГО ЛІТА У НАС ЗАЛИШИЛИСЯ ВТОМА І ПІДВИЩЕНИЙ ТИСК, ЗАНЕПАД СИЛ І БАЖАННЯ РОЗСЛАБИТИСЯ. ПОРЯД З ЦИМИ СИМПТОМАМИ ВЖЕ З САМОГО РАНКУ ПРОГРЕСУЄ ЛІНЬ, ЯКА РАДІЄ НАШІЙ СЛАБКОСТІ І ВІДСУТНОСТІ АКТИВНОСТІ.

Завзяті любителі тренувань, «впавши» в сплячку після червня-серпня, досі намагаються повернутися в режим, адже якщо температура перевищує +28 градусів, то навіть найбільш дисци-пліновані спортсмени зменшують навантаження чи змінюють його на протилежне, щось більш лайтове.

Що робити, щоб не погіршити своє здоров’я, результати й фігуру? Якщо на вулиці спека й температура повітря перевищує комфортні +22-25 градусів, то ідеальним часом для занять на вулиці буде період до 9 ранку і після 19.00. Ну а якщо ви тренуєтеся в будинку або в залі і у вас є кондиціонери, то 19-21 градус – бажана й приємна температура при активному наван-таженні.

Тривалість ваших занять в «гарячий» час може бути до 30- 45 хвилин, а іноді й 20 хвилин достатньо, якщо це формат «Табата», наприклад. Інтенсивність занять може теж змінюватися й варіюватися під температури на вулиці та в приміщенні, а також відповідно до самопочуття. Ви з чистою совістю можете чергувати танцювальні заняття з пілатесом або бігом чи ходьбою. Важливо не виключати зовсім навантаження, а безпечно їх трансформувати.


Чи потрібна відпустка від тренувань?

Обов’язково! Сміливо можете собі дозволити розслабитися 7-14 днів без ваших занять, залишивши зарядку або дихальні практики. Якщо ви вирішите продовжити релакс-паузу без активності більше ніж на місяць, будьте готові починати все спочатку, проживаючи всі симптоми втягування в навантаження, больові відчуття й старт фізичних випробувань.

Дуже хочу відзначити, що з приходом осені, навіть дуже теплої, завжди наступає ослаблення імунітету. Зміна температури й надлишок сонця для багатьох обертаються поганим самопочуттям, загостренням хронічних захворювань і, природно, погіршенням настрою. В цьому разі я рекомендую ретельно вибирати фрукти і овочі, віддаючи перевагу яскравим кольорам, і різ-номанітну зелень. Купуйте сезонні овочі/фрукти і, бажано, місцеві – натуральні!


КСЕНІЯ ЛИТВИНОВА

Сертифікований тренер, дієтолог, автор групових і персональних програм
з фітнесу, коуч і мотиваційний спікер, автор книги «Дело в теле».
litvinovafit_official

Дотримуйтесь рекомендацій

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій і слухати голос свого тіла, навіть у дощову погоду ваш настрій буде відчутно поліпшуватися, а з ним і самопочуття. До того ж емоції і думки можуть суттєво змінити наш рівень енергії і настрою, тому саме в перехідний період літо- осінь важливо насичувати себе позитивом. Це можуть бути і легкі добрі кінофільми, книги, музика, рух, хобі, нове захоплення і люди. Особливо люди.


Спробуйте вибірково поставитися до свого оточення і хоча б тимчасово, але ретельно очистити свій простір від тих осіб, які вас дратують, нервують, ображають, скаржаться і заздрять. Результат негайно позначиться на енергії, вашій фігурі та особливо – на здоров’ї. Ви можете писати скільки завгодно планів в найкрасивіші блокноти, вчитися медитувати й відпочивати, але якщо ваші думки будуть негативними, без віри в себе і свої сили, ваша осінь буде холодною, дощовою і ледачою. 

ПРАВИЛО ЗДОРОВОЇ І СОНЯЧНОЇ ОСЕНІ – ПЛАНУЙТЕ ПОЗИТИВНО І РОБІТЬ, НЕ ВІДКЛАДАЮЧИ НА ЧЕРГОВЕ ЛІТО, СЕБЕ


Поделись с подружками :