«Найкращий подарунок жінці – здоров`я», - організатори акції «Турбуйся про них!»

Поделись с подружками :
У період з 24 лютого по 7 березня 2014 року проводиться обстеження журналісток столичних ЗМІ з метою профілактики та раннього виявлення раку молочної залози. Акція відбувається у рамках проекту "Турбуйся про них".
Впродовж двох тижнів між офісами київських ЗМІ курсуватиме мобільний діагностичний комплекс. Співробітниці редакцій можуть безкоштовно зробити УЗД молочних залоз. Акції безкоштовного обстеження журналісток «Турбуйся про них!» проходять також в усіх регіонах України у форматі Днів відчинених дверей у лікувальних закладах обласних центрів.

Проект «Турбуйся про них!» покликаний привернути увагу журналістів, а за їх допомогою і громадськості до проблеми високого рівня захворюваності раком молочної залози в Україні. "Завданням нашого проекту є популяризація знань про основні засоби профілактики онкопатології грудей та важливість ранньої діагностики хвороби, - говорить керівник соціальних проектів ГС "Міжнародний Клуб лікарів та фармацевтів" Тетяна Савченко. - Виявлення раку на ранніх стадіях дозволяє поліпшити результати лікування і збільшити шанси на одужання пацієнтів. Нехай кожна жінка задумається про це сьогодні і не допустить страшну хворобу в своє життя". 

Обстеження журналісток в рамках проекту "Турбуйся про них" проводиться вдруге. У жовтні 2013 року вже було обстежено близько 700 співробітниць ЗМІ у столиці, а загалом близько 2000 жінок по Україні. Патологія була виявлена в 30 % обстежених жінок. На жаль, було діагностовано і рак, і підозру на рак - в 11 жінок віком від 40 років. У інших - доброякісні утворення, більшість з яких потребує хірургічного або ж медикаментозного лікування (кіста, фіброаденома, мастопатія). 

Основними методами діагностики раку молочної залози є УЗД та мамографія, визнана «золотим стандартом» у світі для виявлення раку молочної залози, оскільки дозволяє виявити патологію у 92 % випадків. Регулярне проведення профілактичного обстеження  дозволяє виявити пухлину на ранній стадії. 

"Попри те, що обстеження молочних залоз є цілком доступним, близько половини хворих прибувають у лікувальні заклади з третьою і четвертою стадіями захворювання, - констатує головний онколог м. Києва Дмитро Осинський. - Нерідко це пов'язано з відсутністю у жінок навичок самообстеження, а також тривалим лікуванням домашніми засобами при виявленні різних ущільнень у грудях. Це веде до пізньої діагностики і гірших результатів при терапії".
Рівень захворюваності на рак молочної залози в Україні за останні 50 років зріс більше ніж у 4 рази – з 17,6 до 70,9 на 100 тис. жіночого населення і не має тенденції до зниження. "На сьогодні рак грудної залози посідає перше місце серед онкозахворювань у жінок і є глобальною суспільною проблемою. Вирішити її можливо лише спільними зусиллями держави, соціально відповідального бізнесу та громадських організацій, - вважає керівник  відділу онкології компанії «Рош Україна» Володимир Педько. - Проект "Турбуйся про них" – яскравий приклад такої співпраці. І це не разовий захід, а системна робота. У майбутньому ми плануємо сприяти проведенню обстежень жінок серед інших професійних груп, зокрема вчителів. Сподіваюся, що всі ці заходи запобігатимуть захворюванням в Україні і допоможуть багатьом жінкам". 

Удосконалення діагностики раку та передракових захворювань є одним з головних чинників боротьби з раком молочної залози. Мова йде як про високу кваліфікацію діагноста, так і про сучасні інноваційні технології. Зокрема, в рамках проекту «Турбуйся про них!» використовується новітнє обладнання експертного класу виробництва Toshiba Medical Systems, що входить до п’ятірки світових лідерів серед виробників діагностичного медичного обладнання. Керівник відділу маркетингу ТОВ «УМТ +» Інна Котикова зазначає: "Не секрет, що Україні ще бракує якісного обладнання. Але якість дослідження залежить не тільки від якості обладнання як такого, але й від правильно підібраної системи та її комплектації саме для зазначених цілей діагностики. Ще одне актуальне питання для нашої країни – це професіоналізм лікаря, який буде працювати на обладнанні, адже при недостатніх знаннях навіть найкраще обладнання не дасть потрібних результатів. Вимога часу для лікаря – постійне навчання та самовдосконалення, оскільки технології змінюються дуже швидко. Тому наша компанія навчає лікарів оволодіванню новітніми медичними технологіями у відповідності до сучасних європейських методик, і саме професіонали-діагности будуть проводити обстеження під час акції». 
Проект «Турбуйся про них!» здійснюється за ініціативи Громадської спілки «Міжнародний Клуб Лікарів та Фармацевтів» і фармацевтичної компанії «Рош Україна» та за підтримки МОЗ України і постачальника медичного обладнання ТОВ «УМТ +». 
Поделись с подружками :